[P��esko�it navigaci]

Přihlásit se
Přihlásit se

Jméno Impreza se k nám definitivně vrátilo

Pátá generace Subaru Impreza oficiálně vstoupila na český trh  Základem je zcela nová platforma  Impreza nabízí vskutku zajímavé jízdní vlastnosti  K dispozici jsou dva zážehové motory spojené...

detail novinky

Modely Subaru XV a Impreza zazářily v testech Euro NCAP

- Nová platforma Subaru s mimořádnou tuhostí znovu potvrdila své kvality v oblasti bezpečnosti. - Po nejvyšším bodovém zisku v historii nárazových testů v Japonsku a špičkových výsledcích v USA získaly modely Impreza a XV plný počet hvězd také v...

detail novinky

SUBARU Levorg 1,6 GT výbava Sport - sleva 45.000 Kč

Nabízíme nový vůz SUBARU Levorg 1,6 GT výbava Sport za zvýhodněnou cenu  887.000 Kč s DPH, cenové zvýhodnění -45.000 Kč.

Maximální výbava - navigace, kožený interier, systém EyeSight, ...

Nabízíme zajímavé financování s 0% úrokem

Více infomací na tel. 608 442 000.

detail novinky


jste zde: úvodní » Novinky Subaru


Aktuality SUBARU Plzeň

Model Subaru BRZ získal titul „Vůz VDI roku 2012“

14.05.2012 |

Model Subaru BRZ získal titul „Vůz VDI roku 2012“ v rámci letošního udílení cen magazínu Vehicle Dynamics International – hlavní konstruktér byl navíc poctěn titulem „Osobnost dynamiky roku“

Tokio, 14. května 2012: Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobce automobilů Subaru, oznámil, že magazín Vehicle Dynamics International vydávaný britskou společností UKIP Media & Events Ltd. udělil modelu Subaru BRZ titul „Vůz roku“ (Car of the Year) v letošní soutěži Vehicle Dynamics International (VDI) Awards a současně udělil Tošio Masudovi z koncernu FHI titul „Osobnost dynamiky roku“ (Dynamicist of the Year) za jeho vedoucí roli v konstrukčním návrhu tohoto nejnovějšího sportovního modelu od Subaru. Cenu současně získal i model Toyota GT86 (v Japonsku „86“) a jeho hlavní konstruktér Tecuja Tada, Masudův protějšek v rámci tohoto společného vývojového projektu.

Subaru BRZ získal titul Vůz VDI roku 2012 za příkladnou vyváženost mezi ovladatelností, stabilitou, vynikající odezvou a potěšením z jízdy. Titul „Osobnost dynamiky roku“ byl udělen jako uznání za vytvoření nové generace cenově dostupných a stylových kupé s pohonem zadních kol.

Ceny VDI Awards se poprvé udílely v roce 2008 coby uznání špičkových technologií přispívajících k jízdním vlastnostem a ovladatelnosti. V každé ze šesti kategorií ("Car of the Year", "Dynamicist of the Year", "Dynamics Team of the Year", "Innovation of the Year", "Development Tool of the Year" a "Supplier of the Year" – vůz roku, osobnost dynamiky roku, tým dynamiky roku, inovace roku, vývojový nástroj roku a dodavatel roku) se připravuje užší výběr kandidátů z návrhů od čtenářů a se zapojením redakčního týmu VDI. Užší výběr se předkládá k posouzení nezávislé mezinárodní porotě složené ze specialistů na dynamiku a odborných novinářů.

Model Subaru BRZ byl odhalen v listopadu 2011 ve světové premiéře na Tokijském autosalonu a letos v březnu se představil evropským novinářům a veřejnosti na Ženevském autosalonu. Nový sportovní vůz Subaru vyvinutý podle koncepce „čistá radost z jízdního chování“ je lehké kupé s uspořádáním 2+2 a pohonem zadních kol, poháněné nejnovějším a nejpokrokovějším motorem Boxer od Subaru.

Koncern FHI svým zákazníkům nabízí „Radost z jízdy s pocitem bezpečí“ prostřednictvím své základní filozofie „Jistota v pohybu“ a špičkových konstrukčních řešení ve všech oblastech.

detail novinky

SUBARU V HRÁDKU SÁZÍ NA LOŇSKÉHO VÍTĚZE JAKEŠE

27.04.2012 |

Velkou novinku chystá pro nadcházející jednodenní Rally Lužické hory Subaru Czech Rally Team. Za volant špičkového vozu Subaru Impreza WRX STI se premiérově posadí dvaadvacetiletý Miroslav Jakeš, jenž loni právě tuto soutěž v rámci národního šampionátu vyhrál.

Již v úvodu sezóny Subaru Czech Rally Team signalizoval, že chce letos dát šanci i mladým talentům. Ta správná chvíle nastala právě teď, kdy se chystá druhá soutěž národního šampionátu sprintrally. Při jeho prvním zastavení měl Miroslav Jakeš velkou smůlu, když na Rally Vrchovina v poslední rychlostní zkoušce havaroval a přišel tím o vedení ve třídě 3 a druhou příčku v celkovém pořadí, které mu do té chvíle patřily. Právě takovýmto umístěním ale Jakeš v minulém ročníku zakončil Rally Lužické hory, kde navíc (po prvenství Němce Kahleho) bral i body za absolutní prvenství v rámci národního šampionátu. Jakeš je velkým talentem domácího motorsportu, již ve svých osmnácti letech se stal mistrem Evropy v závodech do vrchu, poté ale již jeho kariéra směřovala do rally. Tam na sebe několikrát upozornil svou rychlostí a dílčími výsledky, skutečně průlomovou sezónou se však stala až ta minulá, kdy své tažení šampionátem sprintrally dotáhl ke třetí příčce celkového pořadí, hned za dvěma piloty vozů WRC.

Nadcházející Rally Lužické hory 2012 by proto měla opět poodkrýt jeho talent, na výsledek je právem zvědavý zejména Vojtěch Štajf, který pro tuto soutěž přebere roli týmového manažera Subaru Czech Rally Teamu: „Nechci samozřejmě ještě pověsit vlastní závodění na hřebíček, ale zjišťuji, že ani na tomto novém postu se necítím špatně. Jsem rád, že jsme se týmem kolem Mirka Jakeše zvládli domluvit a že zejména manažer Bohdan Havlík dokázal napomoci s finančním zajištěním tohoto startu, který nebyl v našem původním plánu. Auto prošlo po Šumavě důkladnou kontrolou a jsem přesvědčen, že je připraveno nejlépe, jak je to jen možné. Dali jsme Mirkovi možnost absolvovat i dva testy v celkové délce kolem 80 kilometrů, na které dohlížel i zkušený technik Jan Kubíček. Po jejich ukončení musím konstatovat, že jsem z nich měl velmi dobrý pocit. Jednu z vybraných testovacích tratí používám i já a Mirek mne v některých jejích částech už napoprvé překonával. Myslím tedy, že jsme se vydali správnou cestou, což mi potvrdily i ohlasy mnoha odborníků a našich soupeřů, se kterým jsem o tom mluvil. V Lužických horách moc přejeme Mirkovi úspěch, rádi bychom naše auto viděli na té absolutní špičce produkčních aut, no a snad i co nejvýše v absolutním pořadí!“

Spokojen byl i dvaadvacetiletý Miroslav Jakeš: „Oproti vozu, který jsem dosud používal, je to samozřejmě změna. Subaru se chová trochu odlišně, ale nelze říct, které z těch aut je jednoznačně lepší. Musím se samozřejmě trochu přizpůsobit jeho vlastnostem a naučit se jeho kvality správně využívat, proto jsem moc rád, že jsem měl možnost absolvovat i testování. Při vlastní soutěži by nás zvykání si na jinou techniku stálo cenné sekundy.“ S poznáváním vozu Subaru Impreza WRX STI by měla trochu mladému jezdci z Valašska napomoci i spolujezdkyně Marcela Ehlová: „Už jsem měla možnost se s Mirkem na testu svézt a i když má oproti Vojtovi v některých věcech odlišný rozpis, doufám, že všechno zdárně zvládneme. Je to šikovný pilot a moc se těším, jak nám to spolu v autě půjde. Vojtovi ale samozřejmě tímto startem nechci dát vale, určitě spolu pojedeme i nadále.“ Dodejme, že výhodou posádky Jakeš – Ehlová by mohla být i jejich společná nízká hmotnost, kterou někdy převyšuje i jen jediný z osazenstva vozu soupeřů. No a takto odlehčeně můžeme připomenout i fakt, že oranžovočerný vůz poveze startovní číslo 6 a jeho posádka se bude opět těšit na podporu svých fanoušků!

Karel Špaček, media team

detail novinky

26.04.2012 |

detail novinky

3. Plzeňský AUTOSALÓN 2012 - Nové výzvy

23.04.2012 |

3. Plzeňský AUTOSALÓN 4.-5. května 2012, nově v areálu plzeňského pivovaru, kde jsme představili nový model SUBARU XV.

detail novinky

ŠTAJFA NA ŠUMAVĚ ZRADILO KOLO, CHYSTÁ ALE PŘEKVAPENÍ!

23.04.2012 |

Posádce Vojtěch Štajf – Marcela Ehlová se nepodařilo těžkou Rallye Šumava Klatovy dokončit. Z boje o osmou příčku absolutního pořadí dvojici vyřadila smolná technická závada.

Na rozdíl od Valašské rally mohla být posádka oranžovočerného Subaru Impreza WRX STI mnohem více spokojena se svým výkonem i s organizací soutěže, na rozdíl od Valašské rally si ale Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou tentokrát nedovezli domů žádné body. Soutěž přitom pro ně začala solidně: „Na okruhu jsme zajeli devátý čas absolutně a v desítce jsme se drželi i celou další sekci přesto, že jsem zvolil příliš tvrdé pneumatiky a ty se na zadní nápravě nedokázaly vůbec zahřát na správnou provozní teplotu,“ popisuje začátek soutěže pražský jezdec. „Pro druhé průjezdy jsme měli naopak informaci, že bude pršet, jeli jsme tedy na mokrých. Nicméně dešťový mrak se zastavil nad hranicí s Německem a tratě zůstaly suché, takže jsme se opět netrefili. Nadále jsme ale figurovali na deváté příčce a na čtvrté pozici v naší třídě 3. V podobném duchu jsme vstoupili i do sobotní etapy. Postupně jsme navíc stahovali ztrátu na Tlusťáka a jeho speciál Super 2000, v polovině etapy jsme za ním byli zpět o necelých sedm sekund. Poté jsme ale nasadili kola se zbrusu novými disky, a to bylo osudné. Přesně podle klasických pokynů pneuservisu jsem po pár desítkách kilometrů zkontroloval dotažení šroubů a zjistil, že pravé zadní je trochu povolené. Dotáhl jsem jej tedy, nicméně přesto se asi pět kilometrů před cílem rychlostní zkoušky kolo uvolnilo. Měli jsme štěstí v neštěstí, protože se nám to přihodilo v relativné malé rychlosti, paradoxně ale nedaleko místa, kde jsem měl před pár lety velkou havárii. Bez kola jsme pak dojeli do cíle testu, tam jsme ale zjistili, že se ´střihly štefty´, takže ani nasazení rezervy už není možné – museli jsme tedy odstoupit. Dostali jsme pak informaci od pořadatelů, že některý z fanoušků naše kolo našel, a tak bychom jej chtěli poprosit, aby si jej nenechával jako suvenýr. Rádi jej s ním vyměníme za jinou trofej například v podobě staršího ráfku a přidáme i lahvinku jako prémii, potřebovali bychom totiž zjistit přesnou příčinu, proč nás kolo tak nečekaně opustilo…“  

Zklamaná byla pochopitelně i spolujezdkyně Marcela Ehlová: „Měla jsem radost z toho, že neprší a pak hlavně druhý den i z pěkného svezení. No ale zase se to celé nějak zašmodrchalo… Ale i když jsme do cíle nedojeli, musím pochválit klatovské pořadatele. Udělali velký kus práce a na soutěži všechno klapalo tak, jak by vždycky mělo. Oproti předchozí soutěži ve Valašském Meziříčí to bylo jako nebe a dudy…“ 

Subaru Czech Rally Team se ale rychle oklepal z neúspěchu a chystá jedno velké překvapení, které prozrazuje Vojtěch Štajf: „Už na začátku sezóny jsme naznačili, že chceme v našem týmu dát šanci i mladé krvi. Má bývalá spolujezdkyně Petra Řiháková právě na Šumavě zúročila zkušenosti, jejichž velkou část nasbírala u našeho týmu. Po boku nového pilota dosáhla na Klatovsku ve voze Subaru skvělého výsledku, k němuž jí upřímně gratulujeme. Teď ale nazrál čas i k tomu, aby i za volant našeho vozu usedl mladý talentovaný závodník. Proto se v oranžovočerných barvách na nadcházející Rally Lužické hory představí veliký talent soutěžního sportu, Miroslav Jakeš. Dlouhodobě sledujeme jeho výsledky a věříme, že právě on ponese prapor značky Subaru co nejvýše. Máme skvělé fanoušky, a tak si moc přejeme, aby tak jako dosud podporují nás, fandili i naší nové akvizici!“

Karel Špaček, media team

detail novinky

Limitovaná edice Forester a Legacy ECONOMY

14.05.2012 |

Limitované edice Forester a Legacy ECONOMY jsou připravené u příležitosti 40. výročí pohonu všech 4 kol Symmetrical AWD u vozů Subaru. Nabídka, při jejímž využití získáte vlastně pohon druhé nápravy ZDARMA! V případě Forestera Active s atmosférickým 2,0l motorem nebo 2,0l přeplňovaným turbomotorem Boxer Diesel získáte přímou slevu 60 000 Kč, při financování se SUBARU Finance až 80 000 Kč. U Legacy s motorem 2,5i CVT Active kombi s převodovkou Lineartronic je připraveno 30 vozů s přímou výhodou 70 000 Kč a při financování až 90 000 Kč.

A pokud chcete šetřit ještě více, tato motorizace je nejvhodnější k přestavbě na LPG se zárukou

3 roky/100 000km! Oba akční modely vás nadchnou a vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům.

Rozhodněte se již dnes a volejte 608 442 000!


detail novinky

Jarní akce -metalizace výfukového potrubí .. u nás zdarma

12.03.2012 |

Využijte u nás jarní akci - ke každému novému vozu SUBARU Vám zdarma provedeme metalizaci celého výfukového potrubí. Metalizace /povrchová úprava roztaveným kovem/ ochrání ošetřené díly proti korozi a prodlouží životnost na dvojnásobek.

Metalizaci běžně provádíme také na starších vozech.

detail novinky

Hledáte ojeté vozy Subaru?

16.02.2012 |

Dodáme nové auto Subaru nejvýhodněji v ČR. Vyberte si slevu, dárek nebo financování bez navýšení!
Široká nabídka bazarový aut.
Subaru dodáváme po celé ČR.

detail novinky

Hledáte skladové vozy Subaru?

15.02.2012 |

Nechte si informace o nově zařazených autech zasílat na e-mail. Nebo nám zavolejte svojí představu. Dáme Vám vědět, když pro Vás najdeme nejlepší auto.
Tel: 608 442 000

detail novinky

Autoservis Subaru

13.02.2012 |

Autoservis a pneuservis vozů subaru, na který se můžete spolehnout. Do našeho servisu jezdí zákazníci nejen z celého Plzeňského kraje. Přijeďte také, uvidíte rozdíl.

detail novinky

Autwec s.r.o.

Útušická 3, 301 00 Plzeň | Tel: 377 473 935 | Fax: 377 470 879 | Mobil: 777 253 001 | E-mail: info@autwec.cz

© Všechna práva vyhrazena AUTWEC s.r.o. Autorizovaný prodejce a servis Subaru - Subaru, Autobazar subaru

Tvorba webových stránek na míru ANT studio