[P��esko�it navigaci]

Přihlásit se
Přihlásit se

Jméno Impreza se k nám definitivně vrátilo

Pátá generace Subaru Impreza oficiálně vstoupila na český trh  Základem je zcela nová platforma  Impreza nabízí vskutku zajímavé jízdní vlastnosti  K dispozici jsou dva zážehové motory spojené...

detail novinky

Modely Subaru XV a Impreza zazářily v testech Euro NCAP

- Nová platforma Subaru s mimořádnou tuhostí znovu potvrdila své kvality v oblasti bezpečnosti. - Po nejvyšším bodovém zisku v historii nárazových testů v Japonsku a špičkových výsledcích v USA získaly modely Impreza a XV plný počet hvězd také v...

detail novinky

SUBARU Levorg 1,6 GT výbava Sport - sleva 45.000 Kč

Nabízíme nový vůz SUBARU Levorg 1,6 GT výbava Sport za zvýhodněnou cenu  887.000 Kč s DPH, cenové zvýhodnění -45.000 Kč.

Maximální výbava - navigace, kožený interier, systém EyeSight, ...

Nabízíme zajímavé financování s 0% úrokem

Více infomací na tel. 608 442 000.

detail novinky


jste zde: úvodní » Novinky Subaru


Aktuality SUBARU Plzeň

Novinky - Autosalon Tokio-koncept sportovní kombi

15.12.2011 |

.. koncept sportovního kombi, který by měl být dalším příštím novým modelem namísto Legacy kombi.

detail novinky

SOUTĚŽ „AKCE JEŠTĚD” výhra je vypůjčení automobilu Subaru Forester s plnou nádrží na týden zdarma.

12.12.2011 |

Jedno auto SUV Subaru Forester 4x4. Dva špičkový jezdci. Dvě různé cesty. Po silnici nebo po sjezdovce. Rally jezdce Vojtěcha Štajfa čekalo 5,2 km po silnici a dakarský specialista Aleš Loprais vyrazil na 2,8 km dlouhou trasu po ještědské sjezdovce a lesem. Sledujte úvodní část závodu a tipněte kdo vyhraje na www.subaru.cz/jested.

detail novinky

K ŠTAJFOVI SI V PRAZE SEDNE PETÁK

01.12.2011 |

Pražský rallysprint každoročně pojímá Subaru Czech Rally Team jako pohodové rozloučení se sezónou, navíc na domácí půdě. Také letos proto nastoupí tým v silné sestavě, všechny tři vozy Subaru Impreza WRX STI budou samozřejmě opět zaplněny posádkami zajímavých jmen.

 

Zatímco na posledním bodovaném sprintu sezóny usedli Vojtěch Štajf a Petr Kačírek do jednoho vozu, při Pražském rallysprintu už bude každý z nich mít ve své moci jeden ze dvou týmových hatchbacků Subaru Impreza WRX STI. Roli pilota ´komediantského vozu´ na svá bedra opět bere druhý jmenovaný, po jehož boku tentokrát usedne dobře známý ´MUDr. Kroupa´ ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec David Suchařípa. To není ve světě rally žádný začátečník, už měl možnost dokonce i pilotovat soutěžní speciál na tratích rychlostních zkoušek. Není tedy pochyb o tom, že si na sedadlo spolujezdce i na divácky atraktivní styl Petra Kačírka rychle zvykne.

Vojtěch Štajf naopak bude mít (podobně jako loni) po svém boku osobnost ze světa byznysu. Ředitel firmy ABS Jets, přední operátorské a servisní společnosti soukromých proudových letadel, Vladimír Peták totiž tentokrát zůstane při zemi a vymění tryskáč za soutěžní speciál: „Pro mne tento start bude vyvrcholením mého vztahu ke značce Subaru i k rychlým soutěžním vozům vůbec. Doposud jsem totiž byl jen pasivním fanouškem tohoto sportu a značky Subaru, přestože mne moc lákalo dobrodružství v podobě svezení se v rychlém speciálu. Takže když tato nabídka přišla, nikoho jsem se neptal na názor, nezaváhal jsem ani na chvilku a kývl jsem. A teď už se moc těším na pocit z jízdy blízko hranic možností tohoto špičkového auta. Mám navíc ještě jednu touhu, která se snad naplní – hodně už jsem toho nalétal v různých letadlech, ale až teď nejspíš zažiji i pocit, jaké to je, alespoň pár metrů se proletět i v autě,“ usmál se akrobatický pilot Vladimír Peták.

Sobotního startu se nemůže dočkat ani Vojtěch Štajf: „Pražský sprint je báječná soutěž, kde se konečně nemusíme příliš zabývat strategií či volbou pneumatik, naopak se můžeme víc soustředit na naše partnery a přátele a zkrátka si to pořádně užít. Můj spolujezdec používá při svých cestách vůz Subaru, tak jsem moc rád, že si vyzkouší i vůz této značky při soutěži. Zamýšleli jsme se nad jeho příjmením a zjistili, že má zřejmě i nějaké pradávné společné předky s naším tradičním soupeřem Pepou Petákem. To se bude určitě hodit, vždyť zejména ranní karlická zkouška bude místy o rozpisu, a tak bude potřeba, aby mi jej Vladimír dobře četl. V Chuchli chceme už spíše předvádět hezké smyky, nicméně obhajujeme loňské prvenství mezi produkčními vozy a čtvrtou příčku absolutně, a tak bychom neradi udělali nějakou výsledkovou ostudu. Věřím, že i právě do Chuchle si za námi najde cestu dost našich příznivů, které samozřejmě rádi přivítáme v naší servisní zóně. Tam máme přislíbenou i návštěvu Petra Čtvrtníčka, ale také Aleše Lopraise s Michalem Ernstem, a tak se určitě nebude nikdo nudit.“

Vojtěch Štajf bude tentokrát na dakarské soutěži v Lopraisově posádce sice chybět, přesto ale opět nachystal na úvod nadcházejícího roku perličku. Chystá se totiž na konci ledna daleko na sever, na finskou Arctic Lapland Rally, kde budou pravé zimní podmínky téměř zaručeny. Spolujezdkyně Petra Řiháková se tak pravděpodobně stane i první ženou-spolujezdkyní z České republiky, která tuto těžkou soutěž absolvuje. Ona i celý tým proto budou potřebovat i podporu fanoušků, pro něž bude organizován i malý zájezd, v němž je ještě několik volných míst. Ženu ve svém jádru však bude mít Subaru Czech Rally Team i v Praze! Do soutěžního vozu se totiž po mateřské pauze vrací Marcela Dolečková-Ehlová, která bude navigovat ve třetím týmovém autě úspěšného okruhového jezdce Dana Suchého, pro nějž to bude premiérový start za volantem Subaru. Všechny tři speciály zkrátka budou tentokrát obsazeny a v dobrých rukou, kdyby se však našel zájemce o pronájem některého z nich, stále ještě se najdou možnosti svézt se v dobře připraveném voze značky Subaru při některé ze soutěží roku 2012. Teď nás ale především čeká příjemná povinnost zdárně uzavřít rok letošní, a tedy pořádně si užít účast Subaru Czech Rally Teamu na Pražském rallysprintu!

Karel Špaček, media team

detail novinky

00.00.0000 |

detail novinky

Gurmánský autosalon - zámek Nebílovy 17.9.2011

25.08.2011 |

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pěkných aut, dobrého jídla a pítí na "Gurmánský autosalon" na zámku v Nebílovech.

Kdy: 17.9.2011 od 10 hod.

Vstupné pro naše zákazníky - zdarma. Volné vstupenky si vyzvedněte v našem autosalonu nebo si je telefonicky zamluvte /tel.777 253 001/

Budeme se těšit!

detail novinky

Subaru pojmenovává svůj nový sportovní vůz – „SUBARU BRZ“

25.08.2011 |

- technologický koncept vozu bude vystaven na 64. Frankfurt Motor Show -

 

Tokio, 23. srpna 2011: Koncern Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), japonský výrobce vozů Subaru, dnes oznámil, že jeho zbrusu nový sportovní vůz s pohonem zadních kol, který vyvíjí jako společný projekt spolu se společností Toyota Motor Corporation, se bude jmenovat „SUBARU BRZ“. Inspirací byly hlavně názvy technologií Subaru - „Boxer motor“, „Rear-wheel drive“ a „Zenith“. Nové jméno má ambice ztělesňovat nejvyšší vášně kolem nového sportovního auta, důvěru v charakteristické hodnoty a v základní technologii: výjimečný plochý motor Subaru Boxer s protiběžnými písty.

Zahájení sériové výroby nového modelu je plánováno na jaro 2012.  

FHI vystaví technologický koncept pod označením “SUBARU BRZ PROLOGUE - BOXER Sports Car Architecture II“ na zářijovém mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu (Tiskové dny 13. a 14. září, pro veřejnost otevřeno od 15. do 25. září 2011).

U příležitosti uvolnění výše uvedených informací, vč. představení podoby loga nového modelu, Subaru dnešním dnem na svých globálních webových stránkách spouští speciální sekci http://www.subaru-global.com/11frankfurt/teaser/ . Další informace budou následovat.

 detail novinky

Autwec s.r.o.

Útušická 3, 301 00 Plzeň | Tel: 377 473 935 | Fax: 377 470 879 | Mobil: 777 253 001 | E-mail: info@autwec.cz

© Všechna práva vyhrazena AUTWEC s.r.o. Autorizovaný prodejce a servis Subaru - Subaru, Autobazar subaru

Tvorba webových stránek na míru ANT studio